Tarihçemiz

Memur bir babanın evlatları olarak Bitlis'te dünyaya gelen Ergin, Erol ve Ercan Ersan kardeşlerin hikayesi, 1986 yılında İstanbul Şirinevler'de açtıkları küçük bir bakkal dükkanı ile başlar.

Genç yaşlarında ticarete atılmış olan Ersan kardeşler çalışkanlıkları ve ticari zekaları ile kısa zamanda fark yaratmış 1997 yılında kendi öz sermayeleriyle Kim Market'i kurmuşlardır.

Güneşli'de açılan 800 m2'lik ilk Hipermarket, bugünkü Kim Marketler zincirinin ilk halkası olmuştur. 1997'den 2007 yılına kadar ortaklık yapısı genişleyen ve mağaza sayısı 30'a ulaşan Kim Marketlerin, yapılan hisse devriyle tüm hisseleri Ersan kardeşlere geçmiştir.

2008 yılında bölgesel bir zincir olma hedefiyle Tekirdağ, Edirne ve Kocaeli'de mağazalar açarak operasyon genişlemiş ve İstanbul dışına da taşınmıştır.

Kim Marketler zinciri genişlemeye devam ederek 2014 yılında İzmir'in yerel marketler zinciri Denmar'dan alınan 11 şubeyle ulusal zincir olma yolunda büyük bir adım atılmıştır.

Büyüyen yapısına paralel olarak şirket tarafından tedarik süreçlerindeki etkinliği artırmak amacıyla stratejik yatırımlar yapılmış 2014'te Hadımköy Lojistik Merkezi kurulmuştur. İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Kocaeli'de bulunan mağazaların tüm tedarik süreçlerinin tek bir merkezden yapılması sağlanmıştır.

Sektörel gelişmelerin ışığında operasyonel süreçlerini değiştirebilen şirket özel markalı (Private Label) ürünlere olan talep artışına paralel olarak bakliyat ve kuruyemiş markası KİM'İN ismiyle satışa sunularak 2018 yılında tesis yatırımı yapılmıştır.

KİMİ markasıyla da kâğıt havludan, yüzey temizleyiciye, bulaşık deterjanından yumuşatıcıya kadar birçok ürünle temizlik ürünleri sektörüne giriş yapılmış ve satışına başlamıştır.

2019 yılına gelindiğinde KİM Marketlerinin mağaza sayısı 100'ü aşmıştır.

Dijital dönüşümün hız kazanması, tüketici alışkanlıklarının çeşitlenmesi ile birlikte teknolojik yatırımlarına hız verilerek E-ticaret alanındaki satış hacmi genişletmiştir.

KİM Marketleri organik ve inorganik büyümesinin finansmanı, karlılık odaklı satın alımlar (peşin alımlar) ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi, E-ticaret ve satış kanallarının çeşitlendirilmesi açısından yapılacak teknoloji yatırımlarının hızlandırılması, artacak satış kanalları, lokasyon ve büyüme ile birlikte ortaya çıkacak lojistik alt yapısının güçlendirilmesinin sağlanması, şirketin geleceğe yönelik hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi anlamında mali ve idari yapısının güçlendirilmesi amacıyla 2021 yılı Eylül ayında halka arz edilmiştir.

Halka arzla birlikte KİM Marketlerin sermayesi 65.000.000 TL artırılarak 240.000.000 TL'ye ulaşmıştır.

Kim Marketleri mağazalaşma stratejisi karlılık ve verimlilik odaklı olup büyüme stratejisine uygun fırsatlar çerçevesinde mağazalaşmaktadır. Bu doğrultuda 2022 yılsonu itibariyle ise toplam 139'a ulaşmıştır.

Kampanya ve etkinlikler için e-posta listemize kayıt olabilirsiniz.